„Cesty vznikají tím, že jimi kráčí člověk“ (Franz Kafka)
Jste zde: HomeUltramaraton

Poutní ultramaraton 2016 - 5. ročník

PUM 2016 logoCo: 5. ročník Poutního ultramaratonu 
6 trailmaratonů za 6 dní

Kdy: 13. – 18. června 2016

Kde: Berounka - Střela - Slavkovský les (Plzeň - Cheb)

Kolik: Celkem 255 km

Benefice: pro Hospic Sv. Jiří v Chebu

Poutní ultramarathon (PUM) je odnoží již tradičního Poutního maratonu, který tvoří jeho poslední etapu a je benefiční akcí pro širokou veřejnost i sportovně laděné jedince.

Pořadatelé: Farní charita Cheb a Běžecká škola Miloše Škorpila

PUM pořádá Farní charita Cheb ve spolupráci s Běžeckou školou Miloše Škorpila.

Spiritualita cesty: „Cesty vznikají tím, že jimi kráčí člověk“ (Franz Kafka)

Poutní ultramaraton (PUM), kromě svého hospicově-benefičního rozměru, zůstává jak náročnou sportovní výzvou, tak také skutečnou poutí, která dává prostor pro osobní i společné spirituální hledání účastníků na 240 km dlouhé "cestě z města". Tuto „spiritualitu cesty" může každý z účastníků či každá ze skupin poutníků na cestě prožívat svým vlastním způsobem a vyjadřovat svými vlastními prostředky (vnímavost, rozhovory, mlčení, běh, smích, úžas, pomoc druhým, doprovázení, pohostinnost srdce, vytrvalost, povzbuzení, humor, srandičky, nadhled ...).

Start a cíl: Plzeň pondělí 13. 6. v 10:00 - Cheb sobota 18. 6. odpoledne 

Slet účastníků je v neděli 12. června 2016 v 18:00 v Penzionu U Gigantu v Plzni - Doudlevcích (Vinohradská 15, recepce Chvojová 1), kde bude připravena zahajovací večeře (po domluvě můžeme čas přizpůsobit). Ostrý start je pak v pondělí 13. 6. v 10:00 na Meditační zahradě, neboli v Památníku obětem zla v Plzni (po domluvě dojedeme pro účastníky na nádraží k příslušnému vlaku či autobusu). Po pět dní za sebou uběhneme denně kolem 41 - 45 km, částečně po lesních cestách a turistických stezkách různé kvality, částečně po okresních silničkách. V sobotu nás pak čeká klasická maratonská trasa (42 km) v rámci Poutního maratonu, jehož cíl je i cílem Poutního ultramaratonu. Zakončení celého ultramaratonu pak bude v sobotu 18. 6. od 18:00 při příjemném závěrečném posezení na faře v Chebu. Přednost v účasti mají ti, kteří absolvují celou trasu od pondělí ráno do soboty večer. Účast na jakékoli kratší variantě bude možná, jen když nebude naplněna celková kapacita běhu (18 účastníků + 2 řidiči).

Způsob absolvování: PUM je možné absolvovat během nebo kolo-během

Základní způsob přesunu je společný běh nebo „kolo-běh" (tj. střídání dvojice či trojice o jedno kolo), víceméně pohromadě, s nějakými společnými zastávkami, ale i s prostorem tichého sóloběžení v dohledu ostatních. Samostatní cyklisté jsou vítáni pouze jako doprovodná cyklovozidla putující ve službě některého konkrétního běžce či skupiny běžců. Vlek na kola pravděpodobně opět nepovezeme, jeden doprovodný mikrobus bude sloužit ke sběru zraněných či vyčerpaných a k zásobování na několika občerstvovačkách podél trati.

Cílová skupina: Sportovně založení dospělí jedinci, dvojice či skupiny

Účastníci musejí být schopni absolvovat celou trasu vlastními silami (během či na kole). Musejí být tedy schopni dlouhodobého vytrvalostního výkonu odpovídajícímu jednotlivým etapám i celkové trase PUMu. Předpokládá se také schopnost zajištění si odpovídajícího pitného a stravovacího režimu během delších úseků trasy (příruční batůžek s sebou, vlastní zásoba občerstvení v doprovodném vozidle) a ošetření běžných zdravotních komplikací. Případný cyklodoprovod (vždy nutně vázaný na konkrétního běžce) musí být zdatný v orientaci, protože ne všechny úseky trati jsou sjízdné pro cyklisty, kteří budou někde muset samostatně volit alternativní možnosti.

Doprovodné vozidlo bude převážet osobní věci účastníků a pokusí se na ně čekat na několika (dle situace 3 - 4) občerstvovacích stanicích během trasy. Konečné slovo o fyzické připravenosti k absolvování PUMu bude mít po případné osobní konzultaci s uchazečem o účast Miloš Škorpil.

Ubytování a stravování: V turistických penzionech, pohodlné, někdy i komfortní

Účastníci budou přespávat na šesti ubytovacích místech podél cesty, s sebou je třeba mít vlastní spací pytel a prostěradlo. Stravování v ubytovacích zařízeních (Plzeň, Liblín, Rabštejn, Toužim) budeme kombinovat s dodávkou stravy od našich přátel (Kladská, Cheb) a občerstvením z vlastních zásob a v restauracích na cestě. Příspěvek na společné stravování je zahrnut ve startovném.

Startovné a přihlášky: 3.000 Kč na účastníka, přihláška do 9. 5. 2016

Startovné pro účastníky PUMu určené k úhradě ubytování, večeří a snídaní, nákladů na doprovodné vozidlo a maratonské triko je letos stanoveno na 3.000 Kč. Přihlášky spolu s nevratnou zálohou 1.000 Kč je třeba zaslat co nejdříve, nejpozději do pondělí 9. května 2016 (tato záloha v případě neúčasti z jakýchkoli důvodů propadá ve prospěch benefičního účelu akce – viz níže). Doplatek 2.000 Kč je pak třeba převést nejpozději do pondělí 6. června 2016. Kapacita je omezená (18 účastníků + 2 řidiči), takže neváhejte. Přednost v účasti budou mít ti, kteří absolvují celou trasu ultramaratonu od pondělka od ráně z Plzně do soboty odpoledne. Podrobnosti o převodech jsou k dispozici v sekci Přihlášky.

Benefiční účel akce: Podpora služeb mobilního Hospice Sv. Jiří

PUM je jakožto součást Poutního maratonu benefiční akcí na podporu služby Farní charity Cheb, která letos opětovně veškerý výtěžek z Poutního ultramaratonu a věnuje obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, který spolu s dalšími (podrobnosti zde) chebská farní charita spoluzaložila a nadále jej finančně i jinak podporuje. Uvítáme, když účastníci akce na tento účel sami přispějí (ať už před, při či po akci), nebo když pro Hospic Sv. Jiří získají nějakého štědrého sponzora. Podrobnosti včetně způsobu převodu těchto finanční darů viz Účel benefice. Po celou trasu ultramaratonu s účastníky opět pojede maratonský poutní obraz. Tento obraz bude možné vydražit v benefiční aukci, jejíž výtěžek je určen opět na podporu služby Hospice Sv. Jiří. Elektronicky se aukce budete moci zúčastnit ZDE (k dispozici jeho fotografie). Svoji nabídku můžete také realizovat přímo v průběhu Poutního (ultra)maratonu, ale i před ním a týden po něm, a to osobně či telefonicky Evě Kolafové (731 619 729).

Poutní trasa: 6 trailmaratonů o délce 41 až 45 km za 6 dní (celkem 255 km)

Plzeň (43 km) Liblín (42 km) Rabštejn (41 km) Toužim (45 km) Kladská (41 km) Cheb (42 km) Cheb

Trasa letos povede částečně po turistických značkách na lesních cestách či stezkách, které ne všechny budou sjízdné pro cyklisty, částečně pak po okresních silničkách. Trasa (s výjimkou sobotního Poutního maratonu) nemá vlastní značení. Finální trasa bude včas všem přihlášeným účastníkům zaslána ve formátu .gpx a jako odkaz na Mapy.cz, odkud si každý účastník musí předem vytisknout vlastní mapové podklady (případně si trasu zakreslit do zakoupených map nebo nahrát do vlastního chytrého mobilu). Pokud tak neučiní, bude se muset držet nějakého navigátora s mapou. V případě nejasností ohledně výroby mapových podkladů se obracejte s důvěrou na organizátory, rádi vám v tom poradí.

Doprava na start a z cíle: Autem, vlakem či autobusem

Na start i z cíle je možné se pohodlně a včas dopravit vlakem a autobusem. Pokud byste chtěli z vážných důvodů rezignovat na první společný nocleh na Meditační zahradě v Plzni a přijet rovnou na pondělní ostrý start, je třeba přijet do Plzně nejpozději kolem 9:00 a domluvit se na odvoz mikrobusem na Meditační zahradu, odkud budeme startovat v 10:00. V případě nejasností, jak se dostat na start, se včas ozvěte organizátorům, kteří vám rádi poradí.

Bezpečnost a osobní údaje: Účast je na vlastní nebezpečí

Účastníci absolvují PUM na vlastní nebezpečí, ve vlastní zodpovědnosti (smluvní ujednání). Účastníci musejí mít s sebou občanský průkaz nebo pas, kartičku své zdravotní pojišťovny, funkční mobil včetně nabíječky a náhradních baterií a mapové podklady pro absolvování trasy (vytištěné z dodaných podkladů, zakreslené do zakoupených map, nebo nahrané do chytrého mobilu). Účastníci souhlasí se zpracováním osobních údajů pro účely organizace akce a se zveřejněním fotografií z akce na propagačních materiálech PUMu, Farní charity Cheb a Hospice Sv. Jiří.

Informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. & www.maraton.farnostcheb.cz

Zodpovědné a kontaktní osoby:

Steffen Steinke (777 686 202) - hlavní koordinátor, doprava
Petr Hruška (tel. 608 656 557) - mapy, trasy
Eva Kolafová (tel. 731 619 729) - přihlášky, ubytování, finance

Kontaktní e-mail Poutního maratonu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejaktuálnější info: www.facebook.com/poutni.maraton 

Máte-li jakékoli otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Těšíme se na vás!

Organizační tým PUM

Petr Hruška, Steffen Steinke, Eva Kolafová

Attachments:
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_zastita_biskup.pdf)PM_2016_zastita_biskup.pdf[PM 2016 - záštita biskupa plzeňského]353 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_zastita_biskup.pdf)PM_2016_zastita_biskup.pdf[PM 2016 - záštita biskupa plzeňského]353 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_poutnicky_pas.pdf)PM_2016_poutnicky_pas.pdf[PM 2016 Poutnický pas s itinerářem trasy a organizačními pokyny]2633 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_pozdrav_hospic.pdf)PM_2016_pozdrav_hospic.pdf[PM 2016 Pozdrav od týmu Hospice Sv. Jiří]203 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PUM_2016_prihlaska_info.doc)PUM_2016_prihlaska_info.doc[Přihláška a základní informace o Poutním ultramaratonu 2016 (formát .doc)]1054 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PUM_2016_prihlaska_info.pdf)PUM_2016_prihlaska_info.pdf[Přihláška a základní informace o Poutním ultramaratonu 2016 (formát .pdf)]]493 kB

Pořadatel

.

Spolupořadatel

Běžecká škola Miloše Škorpila

Spolupořadatel

Benefice pro

Hospic Sv. Jiří Cheb
NAVRCHOLU.cz