„Cesty vznikají tím, že jimi kráčí člověk“ (Franz Kafka)
Jste zde: HomeMaraton

Poutní maraton 2016 - 7. ročník

PM 2016 logoCo: 7. ročník Poutního maratonu

Kudy: Cheb - Maria Loreto - Waldsassen - Kappl - Sv. Anna - Cheb

Kolik: od 422 m do 42,2 km (ultra 255 km)

Jak: běh-chůze-kolo-autobus (cyklopřívěs)

Kdy: start v sobotu 18. června 2016 od 9:00

Kde: u kostela sv. Mikuláše v Chebu

Zveme Vás na 7. ročník Poutního maratonu, který se letos koná v sobotu 18. června 2016. Letošní Poutní maraton je opět také součástí Poutního ultramaratonu konaného ve dnech 13. – 18. 6. 2016.

Tato již tradiční benefiční akce pro širokou veřejnost na podporu služeb a projektů Farní charity Cheb je letos opět zaměřena na podporu obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, který spolu s dalšími naše farní charita založila a který i nadále podporuje.

Akce je organizována Farní charitou Cheb a Běžeckou školou Miloše Škorpila ve spolupráci s farnostmi v Chebu a ve Waldsassenu.

TRASY: Trasy budou přizpůsobeny dětem, rodinám i sportovcům (od 422 m do 42,2 km, resp. 253 km). Trasu (nebo její část) bude možné absolvovat běžecky, pěšky nebo na kole. Před startem, po doběhu či během dne si navíc můžete vyběhnout na věž sv. Mikuláše!

Můžete také začít ve Waldsassenu (kolem 12:00) a vydat se s námi třeba jen na Kappl (4,4 km) nebo si můžete dát 1/2 maraton z Waldsassenu přes Kappl, Buchbrunnen a sv. Annu do Chebu. Trasu si můžete i jinak přizpůsobit či zkrátit, dle vlastní potřeby. V cíli pak jen nahlásíte, jakou trasu jste absolvovali, kolik měřila kilometrů a za jak dlouho. 

Kolo si také můžete umístit do přívěsu za poutním autobusem a použít jej jen na část trasy, přičemž další část trasy absolvujete pěšky nebo v autobuse.

Celou trasu si můžete prohlédnout zde: TRASA POUTNÍHO MARATONU

Podrobný Poutnický pas s itinerářem trasy je ke stažení ZDE.

FOTOGALERIE z roku 2015, starší ročníky najdete v Archivu.

POUTNÍ AUTOBUS: Poutním autobusem je možné absolvovat celou trasu, bude však také fungovat jako sběrný autobus pro ty, kteří už nebudou moci či chtít dál po svých nebo na kole (autobus má přívěs na kola). Bude odjíždět v 10:30 z Chebu z Komenského ulice, ve 12:00 z Lorety, ve 14:00 z Waldsassenu (z parkoviště na křižovatce Brauhausstr. a Neualbenreuther str.), v 15:00 z Kapplu a v 16:30 z křižovatky pod Sv. Annou (bývalý Horní Pelhřimov). Do Chebu se tedy poutní autobus vrací kolem 17:00. V autobusu budou k dispozici neslazené vody.

SPOLEČNÝ PROGRAM: Na poutních místech (viz popis trasy) bude průvodce poutního autobusu posádce i všem ostatním poutníkům v uvedených časech nabízet duchovně-kulturní program. Všichni jsou zváni na společenský večer („Maratonské jamování“ 20. 6. 2015 od 18:00 do 20:00 ve farním sále) s pohoštěním, klábosením, s poslechovou i taneční hudbou, s promítáním fotografií z letošního i předchozích Poutních maratonů a s čímkoli dalším, co tam sami přinesete.

KATEGORIE: Zváni jsou malí i velcí, staří i mladí, kteří mají rádi pohyb, poutní místa, příjemnou partu lidí nebo chtějí podpořit charitu. Maraton není chápán jako závod, ale spíše jako společenský charitativní happening. Každý na startu dostane plánek trasy a je na jeho poctivosti, jak se této trasy bude držet. Čas si každý měří a v cíli hlásí sám za sebe.

OBČERSTVENÍ: Přibližně na každém 5. kilometru (na začátku cyklostezky na Šlapany: 4,5 km, na Loretě: 10 km, v Mammersreuthu: 14,5 km, před bazilikou ve Waldsassenu: 21,5 km, na Kapplu: 25,5 km, u Buchbrunnen: 30 km, pod Bismarckovou rozhlednou: 35 km a v Chebu: 42,2 km) čekají účastníky „občerstvovací stanice“ s nabídkou pitné vody, iontového nápoje. Pro běžce zde navíc budou k dispozici energetické tyčinky či ovoce.

BEZPEČNOST: Maraton probíhá za plného silničního provozu. Každý se účastní na vlastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost a je povinen dodržovat pravidla silničního provozu, případně pokynů pořadatelů, Městské policie či Policie ČR. Trasu všichni absolvují na vlastní nebezpečí. Děti musí mít na trasu delší než „centimaraton“ domluven vlastní doprovod. V případě úrazu je třeba volat 112 (i v Německu). Velmi doporučujeme, aby účastníci uzavřeli cestovní připojištění do zahraničí. Nezbytně nutné je mít s sebou občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

STARTOVNÉ A BENEFICE: Startovné 50 Kč bude použito na částečné pokrytí organizačních nákladů. Všechny další příspěvky účastníků, příznivců, sponzorů, z aukce maratonského obrazu a ze související sbírky budou prostřednictvím Farní charity Cheb věnovány na  podporu služby mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu, který  spolu s dalšími (podrobnosti zde) chebská farní charita spoluzaložila. Seznam dosavadních dárců najdete spolu s dalšími pokyny ohledně příspěvků na účel benefice v sekci Dárcovství.

Startovné i vaše dobrovolné finanční příspěvky na benefiční účel této akce je možné odevzdat při registraci před startem u kostela (od 7:00). Přispívat můžete také převodem na účet Farní charity Cheb u Poštovní spořitelny:

Sponzorské příspěvky je možné posílat na benefiční konto Farní chartiy Cheb:

Číslo účtu: 220699597 / 0300, variabilní symbol: 2303
zpráva pro příjemce: STARTOVNÉ nebo HOSPIC (nebo obojí)

Ze zahraničí: IBAN: CZ88 0300 0000 0002 2069 9597; BIC (SWIFT): CEKOCZPP

Pokud chcete vystavit potvrzení o daru, požádejte o něj, prosíme, na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

BENEFIČNÍ DRAŽBA: Po celou trasu maratonu, jak doufáme, i letos s účastníky "poběží" či "pojede" maratonský poutní obraz. Jeho autor je letos zatím ještě neznámý, ale pracujeme na něm. ;-) Tento obraz bude možné vydražit v benefiční aukci, jejíž výtěžek je určen na podporu služby Hospice Sv. Jiří. Elektronicky se aukce budete moci zúčastnit ZDE. Svoji nabídku můžete také realizovat přímo v průběhu Poutního (ultra)maratonu, ale i před ním a týden po něm, a to osobně či telefonicky Evě Kolafové (731 619 729).

PŘIHLÁŠKY: PŘEJÍT NA WEBOVÝ FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY

Pokud přihlášku pošlete do neděle 12. června 2016, velmi nám tím usnadníte organizaci a zajistíte si přednostní odbavení u registrace v sobotu ráno před startem. Pokud nelze jinak, můžete se přihlašovat i později, případně přímo na místě při registraci (viz níže).

Pokud byste však měli zájem o zařízení ubytování z pátku na sobotu nebo ze soboty na neděli, prosíme o dodržení uvedeného termínu.

Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovat na telefonu 775 977 193 či 731 619 729. 

REGISTRACE: Registrace je otevřena v sobotu 18. 6. 2016 od 7:00 před kostelem sv. Mikuláše v Chebu a s přestávkou na slavnostní start (8:45 – 9:45) bude pak pokračovat v budově fary až do 12:00 (můžete se vydat na trasu kdykoli dopoledne i po slavnostním startu). Kdo je předem písemně přihlášen, stačí se jen zahlásit u pultu "předem přihlášených" a nemusíčekat frontu na běžnou registraci. 

A TAK NEVÁHEJTE! Přidejte se tedy i vy, běžmo, pěšmo, kolmo či busem. Zkuste alespoň kousek! Každý svým vlastním způsobem tak můžete přispět dobré věci a ještě se při tom pobavit a udělat něco pro své zdraví! 

Těšíme se na vás, poběžíme také!

Eva Kolafová, ředitelka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 731 619 729
Miloš Škorpil, šéf Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 602 193 486
Petr Hruška, farář Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 608 656 557
Zdenka Hulínská, výkonná ředitelka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 775 977 193

Attachments:
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_zastita_starosta.pdf)PM_2016_zastita_starosta.pdf[PM 2016 - záštita chebského starosty]280 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_poutnicky_pas.pdf)PM_2016_poutnicky_pas.pdf[PM 2016 Poutnický pas s itinerářem trasy a organizačními pokyny]2633 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_pozdrav_hospic.pdf)PM_2016_pozdrav_hospic.pdf[PM 2016 Pozdrav od týmu Hospice Sv. Jiří]203 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_prihlaska_info.doc)PM_2016_prihlaska_info.doc[Přihláška a základní informace o Poutním maratonu 2016 (formát .doc)]440 kB
Access this URL (http://www.marathon.farnostcheb.cz/attachments/article/92/PM_2016_prihlaska_info.pdf)PM_2016_prihlaska_info.pdf[Přihláška a základní informace o Poutním maratonu 2016 (formát .pdf)]438 kB

Pořadatel

.

Spolupořadatel

Běžecká škola Miloše Škorpila

Spolupořadatel

Benefice pro

Hospic Sv. Jiří Cheb
NAVRCHOLU.cz